Mallkimi i Drake vazhdon, ‘viktimat’ e radhës Arsenali dhe Dortmundi

Periskopi.com Sporti

Tifozët e Manchester Cityt u frikësuan kur panë se Sergio Aguero ka bërë fotografi me reperin kanadez Drake në mars të këtij viti

Për ata që nuk kanë dëgjuar deri tani për ‘Mallkimin e Drake’, reperi kanadez është ai që i sjell fat të keq skuadrave sportive dhe kjo është dëshmuar në disa raste, së fundi edhe në vikendin që lamë pas, transmeton Periskopi.

Sa herë që Drake ka takuar një yll të sportit ose ka veshur një fanellë të ekipit të përkatës, gjërat kanë shkuar keq për klubin në fjalë.

Ekipet e basketbollit të Universitetit të Kentakit dhe Toronto Raptors kanë qenë viktima të këtij mallkimi.

Image result for drake mcgregor

Edhe McGregor humbi nga Khabib Nurmagomedov, derisa aty i pranishëm për t’i dhënë përkrahje irlandezit ishte Drake.

p1d7vl4ikmpul21u6bk67692r9.jpg

Kështu që kur Aguero u takua me Drake në muajin e kaluar, tifozët e Cityt filluan të frikësoheshin se do ta humbasin titullin në Premier Ligë.

Fatin e njëjtë e kishte Liverpooli më 2013/14 kur Sturridge kishte postuar një foto me Drake dhe më pas ‘Të Kuqtë’ humbin titullin krejt në fund të edicionit.

Dhe tani vikendin që lamë pas, viktima të mallkimit të Drake ishin Arsenali dhe Dortmundi.

Drake u takua me Aubameyang dhe Arsenali u mposht 1-0 nga Evertoni.

 

View this post on Instagram

 

The goat! @champagnepapi ???

A post shared by Jadon Sancho (@sanchooo10) on

Se sa i ‘mallkuar’ është reperi i njohur tregon fakti se si Dortmundi lëshoi kreun e tabelës në Bundesligë. Drake kishte bërë fotografi me yllin e Dortmundit, Jeden Sancho, derisa më pas ‘Milionerët’ humbën 5-0 nga Bayern Munich.

Tifozët e klubeve të ndryshme pas gjithë këtyre rasteve që kanë parë nuk duan që t’i shohin lojtarët e tyre duke bërë fotografi me Drake. /PERISKOPI/

Shpërndaje në: