Connect with us

Lajme

Mali i Zi nuk e njeh Vetëvendosjen

Published

on

Mali i Zi i ka dërguar notë protestë Kosovës pas veprimit të Vetëvendosjes. Në letrën e Malit të Zi, thuhet se janë të shqetësuar me veprimin e “personave të identifikuar”.

Ministria e Malit të Zi i kërkon autoriteteve të kosovës që të identifikojnë kryesit e kësaj vepre.

“Ministria e Jashtme e Malit të Zi ka marrë informacion nga Ministria e Brendshme e Malit të Zi se persona të paidentifikuar nga Republika e Kosovës kanë vendosur në territorin e Malit të Zi një tabelë me stemën e shtetit të tyre si dhe flamurin e Republikës të Shqipërisë. Ministria konstaton se bëhet fjalë për një provokim të rëndë politik nga ana e qytetarëve të huaj brenda territorit të një shteti mik, në të cilin është shkelur sovraniteti dhe integriteti territorial i yni dhe janë vënë në dyshim marrëdhëniet shumë të mira mes Republikës së Malit të Zi dhe Republikës së Kosovës”, thuhet në notën e protestës.

Sipas kësaj letre, Mali i Zi nuk i njeh zyrtarët e Vetëvendosjes.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending