Majlinda KELMENDI nuk e arrin finalen e madhe, mposhtet nga xhudistja britanike, Chelsie Giles

Periskopi.com Sporti

Majlinda Kelmendi, Akil Gjakova, dhe Laura Fazliu janë  duke marrë pjesë në Grand Sllamin e xhudos që po mbahet në Tel Aviv, shkruan Periskopi.

Mjalinda Kelmendi në gjysmëfinale është mposhtur nga britanikja, Chelsie Giles.

Kelmendi mposhti xhudistën gjermane, Annika Wufel dhe xhudisten ruse, Alenyz Kuznetsova.  /Periskopi

Shpërndaje në: