Majlinda Kelmendi e nis për mrekulli Grand Slamin në Tel Aviv, mposht kundërshtaren nga Gjermania

Periskopi.com Sporti

Kampionia e Kosovës, Majlinda Kelmendi e ka nisur për mrekulli Grand Slamin në Tel Avivi të Izraelit, shkruan Periskopi. 

Kelmendi në kategorinë 52-kilogram e mposhti kundërshtaren nga Gjermania, Annika Wurfel me IPPON.

Kelmendit iu desh të djersitet mirë për ta mundur Wurfelin në rundin e dytë dhe e arriti këtë më pak pasi meçi shkoi në kohën shtesë (Golden Score).

Në çerekfinale, kosovarja do të përballet me rusen e rrezikshme Alesya Kuznetsova.

SHIHNI PËRBALLJEN E MAJLINDËS NGA MINIUTA E 15’TË.

 

Shpërndaje në: