Connect with us

Lajme

Lutfi Haziri nuk e mëshiron Haradinajn në kërkesën për t’u bërë president: Nuk kam konsideratë

Published

on

‘’AAK-ja ta marrë Presidentin dhe të bëhet pjesë e vendimmarrjes ose vendi do të shkojë në zgjedhje të reja’’- kështu tha sot Ramush Haradinaj.

Haradinaj i cili aspiron të bëhet president i Kosovës, shpreson se LDK dhe PDK do të kenë mirëkuptim dhe të ia lëshojnë rrugën që ta zërë postin e të parit të vendit.

Ky i fundit, madje ka paralajmëruar hapur partnerin qeverisës, LDK-në se nëse nuk e bën president, atëherë do të bie qeveria.

E nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri në një përgjigje për Periskopin thotë se për këtë kërkesë të Haradinajt nuk ka fare konsideratë.

‘’Nuk kam koment në kërkesën e një lideri politik dhe partner në qeveri. Lidhet me interesa të vetë AAK-se për një rol politik në bashkëqeverisje për të cilën unë nuk kam konsideratë’’, tha Haziri.

Periskopi ka pyetur edhe kryeministrin Avdullah Hoti por që deri tani nuk ka kthyer përgjigje.

Kujtojmë se për sot ishte paralajmëruar një takim mes Kryeministrit Avdullah Hoti dhe drejtuesve të partive të koalicionit qeverisës por që është shtyrë për të hënën./Periskopi/Z.R/

 

 

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending