Connect with us

Lajme

Lunacek thotë se liberalizimi i vizave varet nga politikanët kosovar

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe Raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunacek shpreh keqardhje që nuk ka progres të mjaftueshëm në Kosovë në lidhje me përmbushjen e dy kritereve të fundit.

Published

on

Lunacek në përgjigjën për Ineksonline ka thënë se tani politikanët e Kosovës e kanë në duart e tyre çelësin për liberalizimin e vizave.

“Mua me të vërtetë vjen keq që nuk ka përparim të mjaftueshëm në lidhje me përmbushjen e dy kritereve të fundit, siç është ratifikimi ende në pritje i marrëveshjes kufitare me Malin e Zi  në Kuvend dhe kriterit tjetër ku Qeveria e Kosovës duhet për të ofruar përparim të mëtejshëm në luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar në nivele të larta të hierarkisë”, ka potencuar ajo.

Lunacek ka thënë se është duke ofruar mbështetjen e saj të plotë dhe se do të bëj gjithçka që është në fuqinë e saj time për të mbështetur edhe më tej Kosovën në këtë rrugën saj integruese në mënyrë që të marrë një përgjigje pozitive nga Parlamenti Evropian.

“Jam e bindur se qytetarët e Kosovës e meritojnë heqjen e vizave me shpejt të jetë e mundur. Mungesa e perspektivës për lirinë e lëvizjes në zonën shchengen është një situatë e papranueshme që duhet të marr fund”, ka thënë Lunacek.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending