Connect with us

Sporti

Luis Enrique: Askush nuk mund të ndalojë Messin në ditën e tij

Kapiteni i Argjentinës ka shënuar hat-trick në fitoren e Barcelonës 4-0, ndaj Manchester City në ndeshjen e grupit C, të Ligës së Kampionëve.

Published

on

Messi ka 12 gola dhe 6 asista në 10 paraqitje në këtë sezon, ku katër golat e fundit i ka shënuar në dy ndeshjet e fundit që nga rikthimi i tij nga lëndimi.

Luis Enrique këto fjalë i ka folur për yllin argjentinas para ndeshjes me Valencia, duke deklaruar se është shumë vështirë të ndalosh kur ai është në nivelet e tij më të larta. Ai e ka përkrahur 29-vjeçarin të vazhdojë me këtë formë.

“Nese Leo është në nivelin e tij, atëherë do të jetë shumë e vështirë të gjeshë mënyrën për të ndaluar atë”, tha Enrique.

“Ne ende nuk e kemi parë ndonjë ekip që ka arritur të ndalojë Messin”, përfundoi tekniku i Barcelonës.

Barcelona do të udhëtojë në Mestalla për t’u takuar me Valencia. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending