Connect with us

Lajme

“Lugina e Diellit” është projekt për kolonizimin e Kosovës

Published

on

Projekt për kolonizim të Kosovës e quan ndërtimin e lagjes “Luginës së diellit”, në veriun e Mitrovicës, opinionisti Nexhmedin Spahiu. Ai në Rubikon të KTV-së, zhvillimet e fundit i vlerësoi si fillim i një lufte të ftohtë.

Formula e paqartë që nga fillimi i dialogut pa pasur një pasqyrë për rezultate, Dukagjin Gorani nga LVV ka thënë se ka bërë që procesi të shndërrohet në betejë të Kosovës.

“Gjendja është gati elektorale dhe e vetmja formë e gjetjes së rrugëdaljes është përmes daljes në zgjedhjes”, ka thënë Gorani.

Tema e dialogut është shterur dhe duhet diskutimi duhet të fokusohet në pika konkrete sipas Sadri Feratit nga LDK e që sipas tij rezultatet fillestare të procesit ishin inkurajuese duke parë Serbinë të largohet nga Kosova.

“Nuk ka problem në dialog por në implementim të marrëveshjeve dhe kjo sepse po i pengon Beogradit”, ka thënë ai.

Projekti i ndërtimit të rreth 300 shtëpive në veriun e Mitrovicës mund të kontestohet sipas Feratit mirëpo fillimisht duhet të rishikohen të gjitha procedurat duke përfshirë edhe nënshtetësinë e serbëve të cilët do të kthehen.

Ndër të tjera, opinionisti Naim Rashiti potencoi se pozitën e Kosovës e kanë dëmtuar çështjet si refugjatët e radikalizmi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending