Connect with us

Lajme

Luftoi për lirinë e Kosovës, e sot për mbijetesë

Kur ishte koha për ta mbrojtur vendin dhe popullin, veshi uniformën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe nuk e zhveshi atë deri në ditën e lirisë – ani pse ishte plagosur rënd gjatë luftës. Por, pas luftës pakkujt i ra ndërmend të kujtohet për të.

Published

on

Është ky Nezir Xhemajli nga fshati Abri i komunës së Drenasit, që tash e sa vjet jeton në kushte të mjerueshme ekonomike.

Familja e tij pesë-anëtarëshe vështirë ia del të mbijetojë, pasi shteti nuk i jep as ndihmë sociale. Ndërsa, vendi ku banon familja Xhemajli është pronë shtetërore.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending