Connect with us

Lajme

Luftime të ashpra për marrjen e Mosulit

Forcat speciale irakiane zhvilluan sërish luftime të ashpra në lindje të Mosulit një ditë pas një përpjekje që hasi një rezistencë shumë të fortë nga ana e xhihadistëve në bastionin e tyre të fundit të madh në Irak.

Published

on

Në një front tjetër në jug të Mosulit, ushtria dhe policia federale filluan një sulm në një nga zonat e fundit ende nën kontrollin e grupit Shteti Islamik (ISIS) në rrethinat e qytetit të dytë më të madh të Irakut, ku janë duke përparuar me avash.

Shpërngulja masive e më shumë se një milionë civilëve të bllokuar në Mosul, që paralajmëronin organizatat, humanitare ende nuk ka ndodhur por numri i të shpërngulurve për shkak të luftimeve nuk pushon së rrituri që prej fillimit para tre javësh të ofensivës së forcave irakian

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending