Connect with us

Lajme

Luftime të ashpra në Mosul, vriten 100 xhihadistë

Forcat irakiane kanë vrarë rreth 100 luftëtarë në grupin xhihadist Shteti Islamik gjatë sulmeve ajrore në Mosul, publikoi sot televizioni “Al Xhazira”.

Published

on

Sipas televizionit, ushtria irakiane ka çliruar 11 vendbanime në afërsi të Mosulit dhe ndërmorën kontrollin e plotë mbi lagjen Kokxhali.

Operacioni tokësor për çlirimin e Mosulit , i cili u mor nga SHI-ja në vitin 2014, filloi më17 tetor. Përveç forcve të sigurisë në Irak, në të kanë marrë pjesë edhe formacionet kurde dhe koalicioni ndërkombëtar antiterrorist, i kryesuar nga SHBA-ja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending