Connect with us

Lajme

Lufta kundër terrorizimit, Kosova do nënshkruajë marrëveshje me agjencinë amerikane

Qeveria e Kosovës i ka dhënë miratimin ministrit të Punëve të Brendshme, Skender Hysenit, që të fillojë bisedimet mes ministrisë që ai udhëheq dhe një agjencie shtetërore amerikane që grumbullon informacione të detajuara për terroristët, njofton Klan Kosova.

Published

on

Pas bisedimeve dhe akordimeve mes Kosovës e SHBA-ve do të lidhet një marrëveshje bashkëpunimi mes Policisë së Kosovës dhe kësaj agjencie amerikane.

“Kjo nismë ka të bëjë me një qendër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që grumbullon informata të hollësishme për terroristë të ndryshëm”, ka shpjeguar Hyseni në mbledhjen e Qeverisë.

“Me këtë marrëveshje synohet shkëmbimi i informacionit në kohë të shpejtë dhe të saktë në të dyja drejtimet”.

“Kosova është ndër të paktat vende që do të lidhte një marrëveshje të tillë dhe kjo do të ndihmonte shumë në mbledhjen e informatave për terroristë që mund të kërcënojnë vendin tonë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending