Connect with us

Lajme

Lu: Qeveritë Rama dhe Berisha, probleme me narkotrafikun

Published

on

Ambasadori amerikan Donald Lu, në një takim me studentët e Fakultetit të Gazetarisë ka deklaruar se segmente të politikës, në rang qendror e vendor, janë të lidhura me trafikun e narkotikëve.

“Ne e dimë që ka anëtarë të Parlamentit dhe drejtues bashkish të lidhur me trafikun. Si qeveria aktuale dhe ajo e kaluar kanë pasur probleme me trafikun e drogës”, ka deklaruar Lu.

Këto deklarata Lu i ka bërë në një takim me studentët e Fakultetit të Gazetarisë, me të cilët ka bashkëbiseduar mbi zhvillimet e fundit në vend.

“Shtetet e Bashkuara kanë nxitur qeverinë e Shqipërisë në luftën kundër trafikut të narkotikëve. Megjithatë, ne si komunitet ndërkombëtar duhet të bëjmë më shumë për këtë problem”, ka shtuar Lu.

Në këtë aspekt, diplomati amerikan ka vlerësuar mbështetjen që ka dhënë Guardia di Finanza në eliminimin e kanabisit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending