Connect with us

Lajme

Ngordhja e lopes mbyll mishtoren “Apetiti” (Foto)

Published

on

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë së Kosovës, nën asistimin e Policisë së Kosovës, ka vazhduar aksionin e nisur të enjten në objektin aferist “Apetiti”, e cila merret me përpunimin e mishit.

Gazeta Fjala nga burime të saj të sigurta merr vesh se që nga dje puna në këtë mishtore është ndal si pasojë e kontrolleve që AVUK, nën asistencën e Policisë së Kosovës është duke bërë në këtë kompani.

Gazeta ka kontaktuar drejtues të AVUK-ut, por të njejtin kanë refuzuar të japin detaje lidhur me inspektimet që janë duke i zhvilluar.

9

Zëdhënësi nga rajoni i Prishtinës, Agron Borovci ka bërë të ditur për gazetën se kanë asistuar aksionin e nisur nga zyrtarët e AVUK-ut.

“Kemi asistuar në aksion, për të gjitha informacionet e tjera mund të drejtoheni tek AVUK0u”, ka thënë Borovci.

Gazeta ka kontaktuar edhe drejtuesit e kësaj kompanie, mirëpo ata nuk kanë dashur që të flasin lidhur me këtë çështje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending