Connect with us

Lajme

Londra përfshihet sërish në flakë (Foto)

Published

on

Vetëm pak orë më parë, një zjarr i rëndë ka pushtuar sërish Londrën. Kësaj here, ka rënë në zonën e quajtur “Camden Market”, e cila është një nga atraksionet turistike më të preferuara të vendit. Më shumë se 70 zjarrëfikës, janë gjenduar menjëherë atje për të normalizuar gjendjen.

 Rreth orës 3:00 (ora lokale) u njoftua se gjendja ishte nën kontroll por gjithsesi turmat e njerëzve vazhdonin të ishin ende në panik nga frika e një tjetër rindezieje.

Nga njoftimet e para është bërë me dije se 3 kate dhe tarraca e një ndërtese janë përfshirë pothuajse krejtësisht në flakë.Përsa i përket të lënduarëve, ende nuk ka asnjë informacion.

Zona në të cilën ka rënë zjarri është shumë e populluar nga turistët. Në të ndodhen më shumë se 1000 dyqane, restorante dhe qendra të ndryshme argëtimi. Që prej shkurtit të 2008, ky është zjarri i 2-të masiv që bie pikërisht në të njëjtin vend, përcjell Express.

E ndërsa në rang vendi, kujtojmë se për Londrën është hera e 2-të brenda pak kohësh, që ndodh një tragjedi e tillë. Nga zjarri në kullën Grenfell mbetën të vdekur pothuajse 80 persona.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending