Connect with us

Sporti

Llullaku shënon sërish, kjo është festa e tij e veçantë (VIDEO)

I planifikuar për të luajtur për mbijetesë dhe pas një fillimi sezoni shumë të dobët, ekipi i sulmuesit shqiptar e sheh veten në vendin e dytë të klasifikimit të kampionatit rumun pas fitores në ndeshjen e sotme, në javën e 17 të kampionatit.

Published

on

Gaz Metan përballej me Konkordian në fushën e vet dhe u gjend në disavantazh në minutën e 27 të takimit.
Llullaku provoi disa herë të gjente rrugën e rrjetës që në pjesën e parë, por nuk ia doli mbanë duke shpërdoruar para portës kundërshtare.

Në të dytën ai korrigjoi shënjestrën pasi realizoi golin e avantazhit të përkohshëm 2-1, pasi Aksente kishte shënuar më parë golin e barazimit.

Ishte përsëri Aksente ai që shënoi një tjetër gol, duke vulosur suksesin 3-1 të Gaz Metan që sheh veten vetëm 3 pikë pas Steauas kryesuese.

Golin e Llullakut mund ta ndiqeni pas minutës së 05:00.

https://www.youtube.com/watch?v=eSUskTvEOt4

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending