Connect with us

Lajme

Lladrovci provokon rëndë Vetëvendosjen: Ju nuk e gjuani parlamentin tonë me raketahedhës (Video)

Ramiz Lladrovci, ish-ambasador në Shqipëri e tash kandidat për kryetar të Drenasit, ka provokuar Lëvizjen Vetëvendosje, duke iu drejtuar disa aktivistëve të VV-së që kanë kaluar në PDK.

Published

on

Edhe pse një çështje e papërfunduar dhe ende në process gjyqësor, Lladrovci u ka thënë atyre se “ju nuk jeni që e gjuani parlamenton tonë me raketahedhës.”

Lladrovci pasi i falënderoi për aderimin, u foli të aderuarve për Lëvizjen Vetëvendosje dhe vizionin e tyre, transmeton Koha.net.

“Ju edhe pse keni qenë në Lëvizjen Vetëvendosje, për një kohë të gjatë të gjithë djemtë e vajzat e tyre i kemi quajt ‘patriotë’, sepse në fillim kanë pasur një vizion e një kuptim, por gjatë kohës në vazhdim ju keni qenë ata të parët qe e keni kuptuar se vizioni e qëllimi kanë ndryshuar”, ka folur Lladrovci, që në krah kishte deputetët Shaip Muja e Ganimete Musliu.

Pretendenti për të marrë drejtimin e Drenasit, që më parë ka qenë edhe deputet në Kuvendin e Kosovës, duke u folur të aderuarve, ka përmendur rastet, që sipas tij, përkojnë me Lëvizjen Vetëvendosje.

“Ju nuk jeni ata që dilni në rrugë e spërkatni vëllezërit edhe motrat e juaja me ngjyrë të kuqe, nuk jeni ata që gjuani gaz lotsjellës në Parlamentin tonë që me gjak e me djersë e kemi bërë dhe nuk jeni ata që në fund të fundit e gjuani Parlamentin tonë me raketahedhës”, ka shtuar Lladrovci.Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending