Connect with us

Lajme

Lladrovci në listën e zezë të SHBA-së, PDK dëshiron ta bëj kryetar të Drenasit

E la pozitën e ambasadorit të Kosovës në Shqipëri për të kandiduar për kryetar të Drenasit në zgjedhjet e 4 dhjetorit që do të mbahen në këtë komunë.

Published

on

Ardhja e Ramiz Lladrovcit shkaktoi pakënaqësi të shumta edhe mes zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës në Drenas, dy prej të cilëve dolën të pavarur në mënyrë demonstrative, por tërhoqën kandidaturën më vonë, siç u raportua, pasi atyre iu premtuan pozita pune nga kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

Askush nuk e di pse PDK me çdo kusht shtynë përpara kandidimin e Lladrovcit për Drenasin, kur dihet se Lladrovci nuk njihet për ndonjë atribut të veçantë gjatë karrierës së tij politike.

Përkundrazi, Lladrovci ende gjendet në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe konsiderohet kërcënimin për paqen në SHBA.

Në listën e SHBA-së ku ndodhen emrat e 22 kosovarëve, përfshirë Ramiz Lladrovcin, thuhet se personat janë listuar meqë përbëjnë kërcënim për paqen, mbështesin dhunën dhe kanë potencial pengues për politikën amerikane dhe perëndimore në Ballkan.

Përveç Lladrovcit në listë gjenden edhe emra tjerë të njohur në politikën kosovare si Daut Haradinaj, Rexhep Selimi, Sami Lushtaku, Azem Syla, Emrush Xhemajli, e të tjerë. /Periskopi/

13511406_10154283360273234_233439792_n-620x444

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending