Connect with us

Lajme

Lituanezët votuan për Partinë e Bujqve

Lituanezët, të mërzitur nga pagat e ulëta dhe largimet nga puna, votuan për ndryshime të mëdha në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të së dielës.

Published

on

Partia që shënoi fitore në këto zgjedhje është Partia e Bujqve, që më herët kishte vetëm një ulëse në parlament.

Partia lituaneze e Fshatarëve dhe partia Unioni i Gjelbër fituan 54 ulëse në parlamentin që përbëhet nga 141 anëtarë, përderisa partia konservatore, Unioni i Atdheut, arriti të fitonte 31 ulëse, ndërsa social-demokratët, që deri tash ishin në pushtet, fituan vetëm 17 ulëse, njofton AFP.

Tri parti tjera më të vogla gjithashtu arritën të hyjnë në parlament.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending