Lista Serbe voton kryetarin e ri

Periskopi.com Lajme

Lista Serbe do të mbajë Kuvendin Zgjedhor në Mitrovicë.

Siç mëson Klan Kosova aty do të zgjidhet kryetari dhe Kryesia e re e kësaj iniciative qytetare e cila do të shndërrohet në parti politike.

Nga ky takim, njëri nga kryetarët e komunave me shumicë serbe pritet të votohet për kryetar të Listës.

Përderisa kryetari aktual Slavko Simiq mendohet që të kyçet në ndonjë post në Prishtinë pas konstituimit të Kuvendit dhe Qeverisë së re.

 

Shpërndaje në: