Connect with us

Lajme

Lista Serbe pret ftesë nga Mustafa për demarkacionin

Published

on

Shefi i Listës Serbe, Slavko Simiq, thotë se ende nuk janë ftuar nga kryeministri Mustafa për të biseduar rreth çështjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Ai thotë se nuk kanë kërkesa të reja për partnerët e koalicionit qeverisës.

Kryeministri i Kosovës vazhdon të zotohet se shumë shpejt do të riprocedojnë marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi në Kuvend dhe ratifikimin e saj për të plotësuar kushtin e fundit për liberalizimin e vizave.

Mirëpo, shefi i Qeverisë ende nuk ka ndërmarrë veprime për të bindur Listën Serbe për të marrë pjesë në seancë dhe për të votuar pro ratifikimit të Marrëveshjes për Demarkacionin.

Kjo, pasi Lista Serbe thotë se ende nuk kanë diskutuar me partnerët e koalicionit për çështjen e demarkacionit. Derisa kanë ftuar partnerët e koalicionit PDK-LDK që t’i respektojnë më shumë.

Kryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq, ka konfirmuar për “Zërin” se ende nuk janë ftuar nga kryeministri Isa Mustafa për të biseduar rreth çështjes së demarkacionit.

“Si kryetar i Listës Serbe nuk kam pasur asnjë mbledhje me partnerët e koalicionit kur është fjala për demarkacionin e kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Përfaqësuesit e Listës Serbe janë përjashtuar nga procesi i vendimmarrjes të kësaj Marrëveshjeje”, ka thënë Simiq për “Zërin” duke kërkuar nga dy partitë me të mëdha PDK-LDK që t’i respektojnë më shumë deputetët serbë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending