Connect with us

Lajme

Lista Serbe nuk ka qëndrim zyrtar për Demarkacionin

Published

on

Derisa të mos ketë bisedime me zyrtarët e Kosovës rreth marrëveshjes së Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, pozita e serbëve në institucionet e Kosovës mbetet e pandryshuar, ka thënë deputeti Nenad Rashiq.

Ai ka rikujtuar se deputetët serbë ende nuk janë ftuar në ndonjë takim në lidhje me këtë marrëveshje.

“Tani, në këtë moment, nuk ka asnjë qëndrim zyrtar për demarkacionin. Akoma nuk dihet nëse do të marrim pjesë në seancën kur demarkacioni do të vihet në rend dite , pasiqë deri tek bisedimet që ne kemi kërkuar nu ka ardhur ende”, ka shtuar Rashiq.

Seanca e radhës e parlamentit të Kosovës është caktuar të mbahet më 22 shtator dhe në rend dite të saj nuk do të jetë marrëveshja e Demarkacionit, transmeton Klan Kosova.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending