Connect with us

Showbiz

Lista e plotë e fituesve të American Music Awards, dominojnë kanadezët

American Music Awards janë çmimet më të rëndësishme të muzikës në SHBA. Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ceremonia e shpërndarjes së tyre, ceremoni në të cilën ishin prezentë yjet e muzikës botërore.

Published

on

Justin Bieber dhe Drake mund të themi se ishin dy fituesit e mëdhenj të kësaj natë, pasi kanadezët kanë arritur të marrin 4 dhe 3 çmime përkatësisht. Drake gjithashtu ka thyer rekordin e Michael Jackson si këngëtari më i nominuar në kategori të ndryshme çmimesh në një vit.

Çmimi më i rëndësishëm i mbrëmjen ai i artistit të vitit shkoi për Ariana Grande-n.

Më poshtë shihni listën e plotë të fituesve:

Artisti i Vitit – Ariana Grande

Artsti i ri më i mirë – Zayn

Bashkëpunimi më i mirë – Fifth Harmony ft Ty Dolla Sighn – “Work From Home”

Turi i vitit – Beyonce

Video e vitit – Justin Bieber – “Sorry”

Artisti më i mirë mashkull (Pop/Rock) – Justin Bieber

Artisja më e mirë femër (Pop/Rock) – Selena Gomez

Dyshja më e mirë (Pop/Rock) – Twenty One Pilot

Albumi më i mirë (Pop/Rock) – Justin Bieber – “Purpose”

Kënga më e mirë (Pop/Rock) – Justin Bieber – “Love yourself”

Artisti më i mirë (Hip Hop) – Drake

Albumi më i mirë (Hip Hop) – Drake – “Views”

Kënga më e mirë (Hip Hop) – Drake – “Hotline Bling”

Artisti më i mirë (RnB) – Chris Brown

Artisja më e mirë (RnB) – Rihanna

Albumi më i mirë (RnB) – Rihanna “Anti”

Kënga më e mirë (RnB) – Rihanna ft Drake – “Work”

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending