Connect with us

Lajme

Limaj: S’janë pengesë kodet e ligjet, por kapësit e shtetit

Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka deklaruar se pa u larguar kapësit e shtetit, nuk do të ketë drejtësi.

Published

on

Ai është shprehur se është duke vazhduar pasiguria dhe abuzimi me ligjin pikërisht nga ata që janë të thirrur të punojnë në bazë të ligjit, përcjellë Indeksonline.

Limaj ka thënë se nuk janë problem në sistemin e drejtësisë kodet dhe ligjet, por duhet të bëhet ç`kapja e shtetit.

Lexoni reagimin e tij të plotë:

Problemi me sistemin e drejtësisë nuk janë kodet dhe ligjet.

Ç’kapja e sistemit nga grupet kriminale është shpëtimi i vetëm për sistemin e drejtësisë, e që do t’i hapte rrugë reformimit të thellë të këtij sistemi, si garancia e vetme për të qenë efikas e i paanshëm.

Me ata që i kanë futur duart thellë në këtë sistem s’ka drejtësi në Kosovë, por vazhdon pasiguria dhe abuzimi me ligjin nga ata që janë të thirrur të punojnë në bazë të ligjit.

Pa i larguar kapësit e shtetit s’ka drejtësi në këtë vend.

Nuk janë pengesë kodet dhe ligjet!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending