Connect with us

Lajme

Limaj: Shteti i kapur nga PDK ka zbarkuar në Drenas për të shantazhuar qytetarët

Kreu i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj, ka reaguar ashpër ndaj asaj që ai e quan “zbarkim të shtetit të kapur” në Drenas për të “ngufatur vullnetin e qytetarëve” me “darka të dhunshme” e “shantazhe e frikësime”.

Published

on

Kjo, sipas Limajt, po ndodh pasi që “e kanë parë se Drenasi ka vendosur të ndryshojë”.

“Turpi i këtij shteti të kapur ka zbarkuar i tëri në Drenas, dhe nuk po lenë formë pa përdorur për të ngulfatur vullnetin e qytetarëve të Drenasit me darka të dhunshme, me shantazhe dhe frikësime, sepse e kanë parë se Drenasi ka vendosur të ndryshoj”, ka shkruar Limaj në një postim në Facebook.

Ai akuzoi pushtetin se ditën e djeshme “vazhduan edhe me mbyllje të shkollave në fshatra të Drenasit, duke detyruar nxënës e mësimdhënës t’ju shkojnë në tubimet e tyre partiake”.

“Ftoj vëzhgues të pavarur nëse ka mbetur ndonjë, ftoj organizatat të monitorojnë se çfarë po ndodh në Drenas, ftoj mediet t’i përcjellin zhvillimet në këtë komunë, sepse është rasti që për herë të parë qytetarit të Drenasit të mos i devijohet vullneti i tij”, ka kërkuar Limaj.

Gjithashtu, ai ka ftuar edhe monitoruesit ndërkombëtarë që janë të vendosur në Kosovë që të angazhohen e të mbikëqyrin zgjedhjet në Drenas.

“Nëse të gjithë kontribuojmë në këtë aspekt, atëherë do të mundemi që ta ndalojmë aparatin shtetëror që të mos përdorë shtetin kundër procesit demokratik zgjedhor”, ka përfunduar kreu i Nismës, Fatmir Limaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending