Connect with us

Lajme

Limaj për qeveritarët: Në Bruksel si engjëj, në Kosovë si dreçër. Nuk mashtrohet BE-ja kështu

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj ka folur për tema që kanë të bëjnë me zhvillimet aktuale politike në Kosovës, përfshirë demarkacionin, si dhe debatin rreth përkatësisë kombëtare mes Shqipërisë e Kosovës.

Published

on

Në Rrokum Rroll të Televizionit Rrokum, Limaj ka thënë se s’mundesh të jesh patriot në Beograd derisa e shkatërron vendin tënd, duke aluduar në Shqipërinë dhe Kosovën.

Sipas Limajt, disa njerëz në Qeverinë e Kosovës kanë xhelozuar dhe frikësuar se kush po e merr primatin në Rajon. Ai e ka fajësuar presidentin Hashim Thaçi se po luan jondershëm me këtë debat. Sipas tij, ai është i motivuar nga xhelozia.

Limaj i ka akuzuar rëndë zyrtarët shetëtërorë duke thënë se ata po aktrojnë si engjuj në Bruksel, derisa në Kosovë po sillen si dreçër.

Sipas tij, kështu nuk mashtrohet Bashkimi Evropian. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=u5KTffVU6JQ

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending