Connect with us

Lajme

Limaj e viziton Aziz Salihun në spital

Published

on

Fatmir Limaj dhe Haxhi Shala janë politikanët e parë që e kanë vizituar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ish boksierin me renome botërore Aziz Salihu.

Fituesi i medaljes se bronztë në Lojërat olimpike të Los Angjelosit po qëndron i shtrirë tash e tri javë në Klinikën Infektive pas një sulmi në pankreas dhe mëlçi. Ndonëse, ka dhënë shumë për sportin, institucionet nuk kanë treguar ndonjë interesim për gjendjen e tij aktuale.

Kryetari i Nismës për Kosovës, Fatmir Limaj, thotë ta ketë marrë më shqetësim lajmin për shtrirjen e Aziz Salihut në spital. Ai thotë se shqiptarët janë rritur me emrin dhe sukseset e tij.

I pari i Nismës për Kosovën, ka apeluar që institucionet të mos vrapojnë vetëm kur sportistët fitojnë medalje, por t’u qëndrojnë afër edhe atëherë kur ata kanë nevojë për mbështetje

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending