Connect with us

Lajme

Ligji për të verbrit s’po zbatohet as 4 vjet pas hyrjes në fuqi

Published

on

Ligji për të Verbrit është miratuar në vitin 2012, por që nga ajo kohë, nuk është jetësuar. Arsye për këtë, sipas Komitetit të Grave të Verbra të Kosovës, është mungesa e vullnetit politik.

Drejtoresha e këtij komiteti, Bajramshahe Bejtullahu, ka thënë se është e dhimbshme lënia anash e kësaj kategorie. Ndërkaq, ankesat më të mëdha janë në fushën e edukimit dhe arsimimit të personave të verbër.

Juristi i Komitetit të Grave të Verbra të Kosovës, Halil Kurmehaj, ka thënë se duhet të punohet shumë që të jetësohet neni 10 i Ligjit për Verbrit.

Të pranishëm në debatin e organizuar nga ky komitet, ishin edhe gra deputete të Kuvendit të Kosovës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending