Connect with us

Sporti

Lewandowski shkruan historinë në Bundesligë

Robert Lewandowski vazhdon me formën e tij të mirë në futbollin gjerman.

Published

on

Sulmuesi polak me golin e tij të shënuar në minutat e fundit në barazimin e Bayern Munchen ndaj Herthas Berlin.

Goli i tij erdhi në minutën e 95+59 sekonda. Dhe që nga sezoni 2004-05 askush nuk ka shënuar aq vonë gol në një takim të Bundesligës, sipas Optas që mban statistikat për kampionatet europiane.

Ky ishte goli i 25 i polakut në këtë sezon, dhe i 16-ti në ligë, kurse vetëm Aubameyang është më mirë se ai në këtë aspekt gjatë këtij sezoni.

Robert Lewandowski tani ka shënuar tani më shumë se 25 gola në 6 sezone radhazi:

2011/12 = 30

2012/13 = 36

2013/14 = 28

2014/15 = 25

2015/16 = 42

2016/17 = 25 /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending