Lewandowski shkruan historinë në Bundesligë

Sulmuesi polak me golin e tij të shënuar në minutat e fundit në barazimin e Bayern Munchen ndaj Herthas Berlin.

Goli i tij erdhi në minutën e 95+59 sekonda. Dhe që nga sezoni 2004-05 askush nuk ka shënuar aq vonë gol në një takim të Bundesligës, sipas Optas që mban statistikat për kampionatet europiane.

Ky ishte goli i 25 i polakut në këtë sezon, dhe i 16-ti në ligë, kurse vetëm Aubameyang është më mirë se ai në këtë aspekt gjatë këtij sezoni.

Robert Lewandowski tani ka shënuar tani më shumë se 25 gola në 6 sezone radhazi:

2011/12 = 30

2012/13 = 36

2013/14 = 28

2014/15 = 25

2015/16 = 42

2016/17 = 25 /Periskopi/

Shpërndaje në:
Të Ngjashme
Widget post How to clear the air in the most polluted cities on Earth
27 Feb 03:20 Persikopi
OPINION