Connect with us

Lajme

Letra kërcënuese serbe që dështoi Brezovicën

Published

on

Më datën 3 qershor Marko Gjuriq, shefi i zyrës për Kosovë në qeverinë e Serbisë, u kishte shkruar letër kompanive të përfshira në projektin e Brezovicës, që ka qenë vendimtare për fatin e këtij projekti, shkruan sot Koha Ditore.

Letra është dërguar në dy versione: në gjuhën serbe, të shkruar me alfabetin cirilik, dhe në gjuhen angleze.

Gazeta “Koha Ditore” kishte raportuar për kërcënimin që u kishte bërë Qeveria e Serbisë investitorëve të interesuar të investojnë në Republikën e Kosovës. Pas publikimit të letrës kërcënuese, Qeveria e Kosovës nuk ka bërë asnjë reagim, porse dy ditë më vonë e ka dështuar projektin e Brezovicës me arsyetimin e mosplotësimit të kushteve nga investitori.

Gazeta kishte dërguar pyetje edhe në zyrën për Kosovë, që operon në komunën e Mitrovicës së Veriut, por nuk ka marrë përgjigje. Tashmë gazeta e ka siguruar edhe letrën e dërguar nga qeveria e Serbisë, që mban firmën e Marko Gjuriqit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending