Connect with us

Sporti

Lenjani pritet të bëhet me skuadër të re

Published

on

Ermir Lenjani duket se do t’i japë fund së shpejti vuajtjeve në aspektin sportiv.

Pas një viti të tmerrshëm tek Rennes, duke mos luajtur fare, mesfushori kuq e zi do të zyrtarizohet së shpejti tek skuadra e re.

Së fundmi në Zvicër është raportuar se këmbëshpejti ka filluar bisedimet me skuadrën e njohur zvicerane Sion.

Trajneri i ri i Sionit, Paulo Tramezzani ka kërkuar nga klubi me çdo kusht transferimin e Lenjanit.

Gjilanasi ka mbetur lojtar i lirë pasi kontrata me klubin francez Rennes ka skaduar me 30 qershor.

Bisedimet mes palëve kanë avancuar dukshëm dhe duket se Lenjani do të rikthehet përsëri në Zvicër.

Për 27-vjeçarin interesim kishin shprehur edhe disa skuadra turke dhe greke. /Telegrafi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending