Connect with us

Lajme

Lekaj: Falimentimi i Trepçës po rrezikohet nga Qeveria

Published

on

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës qe të ndërmarr masat e nevojshme në mënyre qe ky gjigant metalurgjik të këndellet.

Trepça, sipas tij, nuk është veri apo jug, por Trepça është e Kosovës, transmeton Indeksonline.

“Gjiganti metalurgjik është pa status të definuar, por po shkon drejt falimentimit. Ajo ka mundësi ta mbajë Kosovë, sikur ishte në gjendje të mbajë krejt ish Jugosllavinë. Falimentimi po rrezikohet nga kjo Qeveri. Trepça i takon Kosovës dhe qytetarëve të sajë. Vetëm Kosova ka të drejtë të bëjë koncesione për këtë çështje”, ka thënë Lekaj në seancën e sotme plenare të Kuvendit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending