Legjendës së Manchester United i ndalohet hyrja nga Donald Trump

Ish sulmuesit të Manchester United, Dwight Yorke iu është ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës sepse në pasaporten e tij kishte një vule të shtetit të Iranit.

Periskopi.com Sporti

Për këtë lajm raportoi prezentuesi i Sky Sports, Richard Keys me anë të profilit të tij në rrjetin social, Twitter.

Dwight Yorke është ambasador për klubin anglez dhe ai udhëton vazhdimisht nëpër vende të ndryshme të botës për të reprezentuar gjigandin nga Old Trafford. /Periskopi.com

Shpërndaje në: