Connect with us

Sporti

Legjenda e boksit kosovar lë duhanin pas 50 vjetësh

Ish-boksieri i famshëm, Mehmet Bogujevci vjen më një lajm të mirë.

Published

on

Bogujevci, që aktualisht është sekretar i Federatës së Boksit të Kosovës (FBoxK), ka vendosur të lë cigaren, shkruan Kosovapress.

Bogujevci në pranin e drejtuesve te FBoxK-së dhe KosovaPress-it, është “divorcuar” me cigaren.

“Pas plotë 50 viteve, sot kam vendosur ta lë cigaren. Boll kam pi cigare”, ka thënë Bogujevci.

Bogujveci i takon gjeneratës së artë të Klubit të Boksit Prishtina, duke fituar gjashtë herë titullin e kampionit në ish-Jugosllavi dhe duke fituar shumë medalje ndërkombëtare.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending