Connect with us

Sporti

Legjenda e Barcelonës: Barca është favorit, por Juve do të luajë me kundërsulme

Published

on

Legjenda e klubit katalunas, Xavi Hernandez, ka analizuar ndeshjen ndërmjet Juventusit dhe Barcelonës.

Mesfushori spanjoll pret që Zonja e Vjetër të mbrohet dhe të presë momentin për të kundërsulmuar Barcelonën në ndeshjen e sotme (e martë) që zhvillohet në Torino.

Sipas ish-futbollistit katalunas, të dyja skuadrat kanë kualitete të mëdha, por ai e sheh Barcelonën si favorite të lehtë në këto dy ndeshje.

“Barcelona do ta ketë posedimin e topit, ndërsa Juve do të presë për kundërsulme me futbollistë si Higuain dhe Dybala që ka në sulm. Kjo përballje do të vendoset nga aftësitë individuale të futbollistëve dhe të dyja këto ekipe i kanë ata”.

“Për mua, Barcelona mbetet favorite. Në përballje të tilla është e rëndësishme të shënosh gol në të dyja ndeshjet, për të shpresuar më shumë. Do të ishte befasi nëse ndonjëra nga ekipet do ta mbante portën e paprekur në të dy takimet”, ka thënë Xavi. /KP/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending