Connect with us

Lajme

LDK zgjedhë kryetaret e Forumit të Gruasë në Istog, Gjakovë e Klinë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot kuvendet zgjedhore për Forumin e Gruasë të LDK-së, në Gjakovë, Klinë e Istog.

Published

on

“Të pranishëm në këto kuvende ishin : zonja Lirije Kajtazi , Kryetare e Forumit të Gruasë së LDK-së , Sekretari i Përgjithshëm dhe Kryetari i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, z. Ismet Beqiri dhe deputeja e Kuvendit të Kosovës zonja Kimete Bytyqi. Në këto kuvende fjalë përshëndetëse në emër të Kryeministrit dhe Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa , pati Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri , i cili çmojë lartë kontributin e grave dhe angazhiminë e tyre në konsolidimin e organeve të partisë dhe ndërtimin e institucioneve të vendit. Me këtë rast ai përshëndeti punën e këtyre kuvendeve duke kurajuar zgjedhje të lira dhe demokratike”, thuhet në një njoftim për media.

Sipas njoftimit, në këto kuvende u zgjodhën kryesitë e reja dhe delegatet për në Kuvendin e përgjithëshëm të Forumit të Gruasë së LDK-së që do të mbahet me 4 dhjetor 2016.

“Kryetare FG të LDK-së e Degës në Istog u zgjodh znj. Zize Bujupi ekonomiste e diplomuar, kryetare FG të LDK-së e Degës në Gjakovë u zgjodh znj. Ardita Rizvanolli arkitekte e diplomuar dhe kryetare FG të LDK-së e Degës ne Klinë u zgjodh znj.Vezire Elshani prof.e Gjuhës shqipe”, thuhet më tej në njoftim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending