Connect with us

Lajme

LDK mban konferencë të veçantë për ta akuzuar Komunën e Prishtinës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vlerësuar se Komuna e Prishtinës ka dështuar në mirëmbajtjen e sinjalizimit horizontal dhe vertikal në rrugët, parkingjet dhe hapësirat tjera të komunës.

Published

on

LDK i ka adresuar disa kritika Komunës në lidhje me projektin për mirëmbajtje të këtij sinjalizimi duke theksuar se si pasojë e këtij dështimi tani ka përsëritur tenderin për sinjalizim, por që sipas tyre këtë vit është e pamundur të përfundoj sinjalizimi, pasi nuk mund të punohet në sezonin dimëror.

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Agim Gashi ka treguar motivimin e këtij reagimi, derisa ka konsideruar se edhe pse kanë kaluar mbi një vit e gjysmë reagimi nuk është i vonë.

“Përpos rrugëve të tjera që janë asfaltuar këtë vit, rrugët e tjera nuk kanë shenjëzim”, ka thënë ai.

Sipas tij, motivi i reagimit është se ka një vit e gjysmë që nuk ka mirëmbajtje.

“Ne nuk kemi mund të reagojmë në pranverë se atëherë ka pas kontratë , por nuk i ka përmbush nevojat” k thënë ai. /Periskopi/

2

 

3

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending