Connect with us

Lajme

LDK-ja akuzon Komunën e Prizrenit se po dorëzohet para uzurpatorëve

Published

on

Përfaqësues të Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, të premten, kanë akuzuar Komunën e Prizrenit dhe institucionet e tjera shtetërore se po dorëzohen para uzurpatorëve të pronës publike dhe degraduesve të natyrës, shkruan sot Koha Ditore.

Dega e LDK-së në Prizren përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin se në Kabash mbi fshatin Korishë vazhdon degradimi i mjedisit përmes ndërtimit pa leje dhe kjo në pronë publike.

“Kjo zonë e bukur malore, edhe pse zonë e mbrojtur e natyrës, ngadalë po fillon degradimi i saj përmes ndërtimeve pa kritere, pa u kujdesur për të ruajtur habitatin natyror të saj. Dhe ç’është më e keqja këto ndërtime po bëhen në prona publike, duke përvetësuar parcelat e përbashkëta”, thuhet në reagimin e këtij subjekti politik.

Kjo parti ka vlerësuar se nëse vazhdohet me këtë trend të ndërtimeve pa leje dhe në prona shoqërore dhe se “nëse kjo dukuri nuk ndërpritet që në zanafillën e saj, atëherë do vijë një kohë kur njerëzit e papërgjegjshëm do të uzurpojnë pronat e përbashkëta edhe brenda qytetit”…(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending