Connect with us

Lajme

LDK e Podujevës përjashon mundësinë e bashkëqeverisjes me PDK-në

Published

on

 

Kryesia e Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Podujevë mbajti mbledhjen e rregullt në të cilën u diskutua për procesin zgjedhor të 11 qershorit dhe u analizua rezultati i LDK-së në këto zgjedhje.

Në takimin, të cilin e udhëhoqi kryetari i Degës së LDK-së, Agim Veliu, u diskutua dhe u analizua rezultati i LDK-Podujevë në zgjedhjet e parakohshme nacionale.

“Me këtë rast u themelua një grup punues në përbërje nga anëtarë të Kryesisë, Forumi i Gruas dhe Forumi i Rinisë, i cili do ta përgatis një raport të detajuar për rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit”, thuhet në njoftimin e LDK’së

Kryesia e degës, gjithashtu vendosi që menjëherë të fillohet me përgatitjet për zgjedhjet lokale. U tha se do të nisin takimet me grupet e profesionistëve, të propozuar nga nëndegët, të cilët do ta bartin barrën kryesore të hartimit të platformës qeverisëse të LDK-së për zgjedhjet lokale.

“Në takimin e kryesisë së LDK-së në Podujevë u diskutua edhe për rezultatin e LDK-së dhe partnerëve të saj në nivel vendi në zgjedhjet e 11 qershorit. LDK e Podujevës përjashon në çdo variant mundësinë e bashkëqeverisjes me PDK-në”.

Kryesia e Degës në Podujevë vlerësoi se në rrethanat aktuale më e mira për LDK-në do të ishte qëndrimi në opozitë.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending