Connect with us

Lajme

LDK e Kamenicës: Begzad Sinani nuk e duron as në foto Shaip Surdullin

Dega e LDK’së në Kamenicë ka reaguar lidhur me një fotografi ku shihet një përurim të disa rrugëve nëpër disa fshatra të komunës së Kamenicës.

Published

on

 

Në këtë fotografi, sipas LDK’së, shihet kryetari i komunës së Kamenicës, Begzad Sinani, ministri Lutfi Zharku.

Mirëpo, LDK ka një problem me këtë fotografi. Sipas kësaj dege, aty ka qenë prezent edhe ish-kryetari i Kamenicës, Shaip Surdulli, por që fotoja është prerë nga kryetari aktual i PDK’së në Kamenicë, Begzad Sinani.

12

Reagimi i plotë dhe i pa edituar:

REAGIM

06.11.2016 – Lidhja Demokratike e Kosovës – Dega Kamenicë, reagon ashpër ndaj lajmit të plasuar në faqen zyrtare të Komunës së Kamenicës me rastin e  përurimit dhe prerjes së shiritit të rrugës Dajkoc-Bllatë-Topanicë, ku me ftesë të Ministrit të Infrastrukturës Lutfi Zharku mori pjesë edhe ish-Kryetari i Komunës njëherit Kryetar i LDK-së në Kamenicë Mr.Shaip Surdulli, por kjo prezenc e Kryetarit Surdulli shihet se ju ka penguar udhëheqësve në largim dhe me urdhër të Begzad Sinanit prehet fotoja ku gjatë prerjes së shiritit është edhe Kryetari Surdulli.

Ky kualicion i formuar mbi bazën e interesave personale dhe të mashtrimit për zhvillim ekonomik, hapjen e vendeve të punës, ngritje të cilësisë në arsim, shëndetësi, administrat efikase, barazi, qdo ditë po i bind qytetarët e Kamenicës se nuk ka përparim me mashtrues dhe se të njëjtit i kanë ditët e numëruara.

Gjithashtu, vlen të ceket se në këto investime në infrastruktur nga ministri që vjen nga radhët e LDK-së z.Lutfi Zharku, janë edhe meritë dhe kontribut i kërkesave të shumta të njerzëve të LDK që i kanë dhënë rëndësi zhvillimit të infrastrukturës në komunën tonë.

Lidhja Demokratike e Kosovës,
Dega Kamenicë.

#FOTOT e lajmev të publikuara nga ministria dhe komuna:
• foto 1, fotoja e plotë e përurusëve me rastin e prerjes së shiritit, e publikuar nga Ministeria e Infrastrukturës,
• foto 2, fotoja e prerë e përurusëve-Kryetarit Surdulli, me rastin e prerjes së shiritit, e publikuar nga Komuna e Kamenicës./Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending