Connect with us

Lajme

Lavrov ia përmendi Sekretarit Tillerson bombardimet e NATO’s ndaj Serbisë por ja si e injoroi ai

Published

on

Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov në takimin që ka pasur me   Sekretarin amerikan të shtetit, Rex Tillerson ia ka përmendur sulmet e NATO’s ndaj Serbisë më 1999.

‘Duke folur për sulmet aktuale amerikane ndaj Sirisë , Lavrov gjithashtu ia rikujtoi Tillersonit sulmet e NATO’s ndaj Serbisë më 1999  të cilat ishin bërë pa miratimin e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara’, ka thënë Lavrov, raporton Sputnik.

“Kur është fjala për Sirinë, u jemi referuar disa fakteve historike në të kaluarën mirëpo Rex më tha se është një njeri i ri  në administratën e SHBA’së dhe nuk deshti të merret me të kaluarën. Sidoqoftë, bota është ndërtuar kështu; nëse nuk e kujtojmë të kaluarën nuk mund të flasim asgjë për të ardhmen’, ka thënë Lavrov.

Në deklaratën e tij, diplomati rus ka përmendur ish presidentin e Jugosllavisë, Slobodan Millosheviq, që sic raportojnë mediat, ka thënë se “NATO filloi një luftë në zemër të Europës dhe kyjo ishte shkelja më e madhe e Kartës së Kombeve të Bashkuara dhe Aktit Final të Helsinkit”./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending