‘Laureatët e vitit’: Agim Ademi, nuk kemi shpallë futbollistë të vitit, ky çmim ju takon të gjithëve

Periskopi.com Sporti

Federata e Futbollit të Kosovës po vazhdon sot traditën e shpalljes së Laureatëve 2020, shkruan Periskopi.

Për shkak të pandemisë Covid 19, nuk ka ceremoni dhe shpallja e më të mirëve për këtë vit po bëhet drejtpërdrejt në Klan Kosova.

Ceremoninë e ka hapur presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili tha se: ‘Kemi pas një kampionat të vështirë, por gëzohem që nuk ka pasur të lënduar”

“Nuk kemi shpallë ‘futbollistë të vitit’ për këtë vit, pasi ky cmim ju takon të gjithë juve”.

 

Shpërndaje në: