Latifi: Gëzim Kelmendi, me simpatiku prej krejt budallve

Periskopi.com Lajme

Këshilltari i Kadri Veselit, Blerim Latifi ka pasur një përplasje me kryetarin e partisë Fjala, Gëzim Kelmendin

Blerim Latifi mbrëmë kishte reaguar me anë të një postimi në Facebook pas humbjes së partisë së Erdoganit në tri qytet gjatë zgjedhjeve lokale në Turqi, raporton Periskopi.

Latifi kishte thënë se feja nuk i zgjidh problemet ekonomike dhe kjo ka bërë që më pas Gëzim Kelmendi të kërkojë që të burgoset këshilltari i kryeparalmentarit Veseli.

“Kjo “mbeturinë” e komunizmit Blerim Latifi duhet dënuar me burgim,” shkruan Kelmendi në Facebook.

Ndërsa, sot në mëngjes, Blerim Latifi iu është kundërpërgjigjigjur Kelmendit duke e quajtur atë si më simpatikun prej budallve.

Ky është postimi i plotë i Latifit:

K’ta janë aq budallë, saqë të dhimbset tastiera me shkru për ta. Por, mbase duhet kur ke të bësh me të atillë që populli ynë i quan “sherr-budallë”. Edhe për një arsye shtesë: ma simpatiku prej tyre paska kërku burg për mua, e na Prekazi e kemi shumë aversion burgun. Hiç se kemi dashtë, prej Ahmet Delisë e deri te Adem Jashari. Kemi zgjedhur malin, në vend të burgut. Kaçakllakun, në vend të servilizmit ndaj pushtuesve.
Reagimi i këtij sherr budalle flet ma se miri për ideologjinë që ai përfaqëson: një ideologji që burgosë njerëz pse mendojnë ndryshe prej saj. Kërkesa jote është mbeturinë komunizmi, o hajvan, e jo analiza ime krejtësisht korrekte për zgjedhjet në Turqi. Po kujt ti flasësh? Megjithatë, në fund, më duhet t’i japë japë një garanci këtij sherr budalle: liria e këtij vendi, atdheut tonë të vetëm -Kosovës, kurrë ma, nuk ka me u cenu prej askujt. As prej Serbisë, dhe as prej të gjithë atyre, që me vetëdije ose pavetëdije, punojnë në projektet subverzive të saj, tash e 20 vjet. E vija e parë në mbrojtjen e lirisë së atdheut ka një emër maksimalisht të bukur: LIRIA E MENDIMIT! /PERISKOPI/

Shpërndaje në: