Connect with us

Lajme

Largohen fëmijët emigrantë nga kampi Calais

Autoritetet franceze kanë filluar të largojnë 1500 fëmijë emigrantë nga kampi i Calais, i njohur si “Xhungla”, një javë pasi që filloi rrënimi, shkruan BBC.

Published

on

Dy autobusë që bartnin të  miturit e parë u larguan nga zona në 08:30 sipas kohës lokale.

Fëmijët e pashoqëruar do të dërgohen në qendrat e pritjes në të gjithë vendin.

Ata  kanë jetuar në kontejnerë anijesh, duke shpresuar  se do të udhëtojnë për në Britani të Madhe. Por autoritetet franceze kanë bërë regjistrimin e tyre  dhe nuk do të ketë transferim drejt Britanisë. Ata do të trajtohen në Calais.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending