Connect with us

Sporti

Laporta tashmë ka zgjedhur një drejtor të ri sportiv dhe përforcimin e parë për Barcelonën

Published

on

Joan Laporta tashmë po mendon se kë mund të sjellë në Barcelonë, pavarësisht nga fakti se ai ende nuk ka vendosur plotësisht nëse do të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme të klubit apo jo, transmeton Periskopi.

Avokati, i cili ishte më parë president i Barcelonës midis 2003 dhe 2010, ka dy ide në mendje kur bëhet fjalë për kandidaturën e tij të mundshme këtë herë.

Sipas RAC1, Laporta do të donte të sillte Mateu Alemany si drejtor sportiv, ndërsa ai gjithashtu do të përpiqej të joshte David Alaba në klub, me kontratën e mbrojtësit të Bayern Munchen në qershor 2021.

Laporta ka ende kohë për të marrë një vendim. Synimi i komitetit të menaxhimit, të cilët janë në krye të përkohshëm të Barcelonës pas dorëheqjes së Josep Maria Bartomeu dhe bordit të tij, është të thërrasë zgjedhjet në Krishtlindje, me kusht që kriza aktuale shëndetësore ta lejojë atë. /Periskopi

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending