Connect with us

Sporti

Policia gjermane zbulon kush i shpërtheu bombat në Dortmund (Foto)

Published

on

Sipas raporteve të fundit nga mediat policia gjermane i ka rënë në gjurmë sulmuesit të autobusit të Borussia Dortmundit.

Nga raportet e fundit të mediave policia është duke hetuar një “lidhje islamike” me shpërthimet ndaj autobusit të Borussia Dortmundit.

Agjencia e lajmeve “AFP” ka raportuar se është gjetur një letër në hapësirën e shpërthimeve në Dortmund, e që përmendi edhe sulmin në treg për Krishtlindje në Berlin dhe rolin e Gjermanisë në luftimin kundër Shtetit Islamik.

ISIS thuhet se qëndron pas ngjarjes, por për t’u sqaruar më mirë duhet pritur përfundimin e hetimeve. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending