Connect with us

Lajme

Lajm tjetër i mirë për Biden: Kallifornia 100% rrugës për të vendosur rekord në dalje, thonë ekspertët

Published

on

Kalifornia është rrugës për të vendosur rekord të daljes në votime në zgjedhje kombëtare, sipas të dhënave të votimit nga firma Political Data, Inc.

Votimet e hershme kishin arritur shifra rekorde para ditës së zgjedhjeve, me më shumë se 11 milionë kallifornianë që dolën në zgjedhje edhe para 3 nëntorit.

Kjo nënkupton se më shumë se gjysma e votuesve të regjistruar veçse kishin votuar – nga 77 për qind e numrit të regjistruar të votave në vitin 2016, shkruan Guardian, përkthen Periskopi.

“Është e pamohueshme, absolutisht faktuale, 100 për qind do të vendosim rekord në numrin total të daljes në votime në zgjedhjet në Kalliforni,” tha Paul Mitchell, zëvendëspresident i Political Data.

Shumë amerikanë kanë votuar herët dhe përmes postës shkaku i pandemisë së koronavirusit. /Periskopi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending