Connect with us

Sporti

Lajm i mirë për Kosovën: Dy futbollistët e Serie A lejohen të luajnë për ndershjet e nëntorit

Published

on

Kosova do t’i zhvillojë tri ndeshje gjatë javës së ardhshme.

Dardanët luajnë me Shqipërinë një ndeshje miqësore dhe më pas me Slloveninë dhe Moldavinë në Ligën e Kombeve.

Ende nuk dihet nëse do të lejohen të gjithë lojtarët që të udhëtojnë drejtë Prishtinës pasi disa klube kanë vendosur të mos i lirojnë lojtarët.

Indeksonline mëson se Torino iu ka dhënë leje Megim Vojvodës dhe Samir Ujkanit që të bashkohen me Kosovën.

Portieri dhe mbrojtësi që po shkëlqen në Serie A do të udhëtojnë nesër drejtë Prishtinës.

Në dyshim mbetet ende ardhja e Vedat Muriqit dhe Amir Rrahmanit pasi është raportuar se klubet nuk do ta lirojnë asnjë lojtar për ndeshjet ndërkombëtare.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending