Connect with us

Lajme

Labinotë Demi reagon ndaj Mehmet Krajës

Published

on

Deputetja Labinotë Demi-Murtezi, ka reaguar ndaj një letre publike të Mehmet Krajës. Shkrimin “Letër Myslimanëve në Facebook”, Demi e ka quajtur paragjykues.

Në këtë shkrim Kraja u ka bërë shumë pyetje myslimanëve. Ai shpreh brenga se mos islamizohet Kosova dhe pyet ata për orientimin e shtetit.

Derisa thotë se shumica e kosovarëve janë sekularë dhe jo islamikë, Demi thotë se myslimanët nuk janë shpirtra të bjerrë, siç i quan Kraja fetarët.

“Ne nuk jemi “shpirtra të bjerrë” të strehuar në fenë tonë, por jemi krenarë për veten tonë, për kontributin që kemi dhënë. As edhe një fjalë nuk dua të them më shumë, për shkrimin tuaj te fundosur ne paragjykime”, thuhet në reagimin e deputetes.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending