Connect with us

Showbiz

Labi mbledh forcat edhe njëherë, kërkon ndihmën e të gjithëve për Liridona Gajtanin e cila vuan nga leukemia akute

Published

on

Këngëtari Labinot Tahiri është i njohur tashmë për kampanjat e tij humanitare që ndërmerr vazhdimisht dhe kjo ka bërë që jeta e shumë njerëzve falë tij të ndryshojë.

Në të gjitha iniciativat që Labi ka ndërmarrë ai nuk ka qenë vetëm, kjo pasi atij i janë bashkuar edhe shumë njerëz dashamirë, të cilët nuk kanë hezituar të dhurojnë donacione për aktivitete të ndryshme humanitare.

Labi bën thirrje edhe njëherë për të mbledhur forcat të gjithë së bashku, dhe për t’i dalë në ndihmë vajzës nga Prishtina Liridona Gajtani e cila vuan nga leukemia akute dhe ka nevojë për trajtim jashtë vendit.

Kjo është thirrja e tij që ka bërë përmes një statusi në Facebook:

LIRIDONA GAJTANI është me sëmundje të rëndë! Tregoni se çfarë të bëjmë?

Ju lutem ta lexoni këtë shkrim dhe me tregoni se çfarë të veprojmë!

Se pari u drejtohem banorëve të Prishtinës te dashur qytetarë!

Ky sms me eshte shkruar nga familja e Liridones!

I nderuar z.Labinot Tahiri n emer te aktivisteve vullnetar po ashtu dhe ne emer te familjes se rastit te LIRIDONA GAJTANIT nga Prishtina e cila esht e diagnostifikuar me leukemia akute te jemi drejtuar me ket lutje qe nga ana juaj tna mundesohet grumbullimi i mjeteve per rastin e Liridoni Gajtanit.i nderuar vlla besoni nga data 8 shtator jemi mobilizuar si shoqri vullnetare nga mengjesi deri ne mbremje se bashku me disa familjar te Liridones duke bredhur cepum cep te qytetit por me ter sinqeritetin ton besoni qe gjasat i kemi shum te vogla per grumbullimin e mjeteve per sherimin e Liridones. I dashur vlla t lutemi shum qe ta kemi mbeshtetjen tuaj qe ndoshta edhe Liridones ti kthehet buzqeshja si Besimit te vogel e shum e shum tjerve qe nga vullneti yt human dhe nga dlirsia jote shpirtrore sot jetojn te lumtur .t lutemi qe edhe Liridones ti kthehet lumturia ,kuptohen gjdo her duke shpresuar ne zotin ,zemergjersin tuaj,vullnetin e shqiptarve qe dasht zoti qdo her qofshim te bashkuar.mbetemi me shpres i dashur vlla z.Labinot Tahiri. Sinqerisht:aktivistet vullnetar dhe familja Gajtani.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Ja si dukej Vuçiqi si 10-vjeçar (Video) 2021

Published

on

Radio Televizioni i Serbisë së fundmi në kuadër të emisionit “Trezor” ka transmetuar xhirimet e vitit 1980 të manifestimit “Radost Evrope”, kur rastësisht deklaratë për këtë televizion dha presidenti i sotëm i këtij shteti, Aleksandar Vuçiq, atëkohë dhjetëvjeçar.

Ai foli rreth ndeshjes që u luajt gjatë atij manifestimi me shokët nga jashtë shteti, por edhe rreth djaloshit nga Austria të cilin gjatë atij viti e kishte mysafir në shtëpinë e tij, meqë fëmijët që vinin në kuadër të këtij manifestimi qëndron tek filloristët beogradas.

Presidenti i sotëm serb atëkohë e mori në shtëpinë e tij djaloshin nga Austria me emrin Leopold Viser.

Ai ishte shumë i interesuar për sport, veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur. Me kërkesën e tyre ne këtu e kemi zhvilluar një ndeshje miqësore dhe e kemi fituar, por pavarësisht gëzimit tonë dhe pikëllimit të tyre, ne kemi mbetur miq të vërtetë, miqësinë e të cilëve nuk do ta mund ta humb askush. Emri i tij ishte Leopold Viser dhe pseudonimi i tij ishte Pondi”, tha 10-vjeçari Vuçiq.

veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur

Continue Reading

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Trending